Quantcast
Channel: deratisator
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2255

Народна Рада ДНР

$
0
0
Оригинал взят у d_i_a_sв Народна Рада ДНР

А давайте я вам розповім про прекрасне. Про народну раду ДНР.


Мені давно було цікаво - за якими законами живуть мешканці окупованих територій? Ну тобто, коли істеричні жінки в камеру закликають робити все “за законом” - це вони про який закон? Коли їх саджають “на підвал” - це за яким процесуальному кодексу? І коли розстрілюють - на підставі чого? Указу Президіума Верховної Ради СРСР від 22 червня 1941 року, як у Стрілкова? Чи є якісь інші закони?


Виявляється, є.


Знайомтесь - Народна Рада ДНР. (спецально обрав лінк на англомовну версію сайту, щоб смішніше було).

Спочатку називалась “Верховна рада” - потім назву змінили, біс чого знає чого. Народна Рада була обрана на загальних виборах ДНР 2 листопада 2014 року (це десь, як я зараз вимірюю час, між Іловаськом та Дебальцевим). Загальна кількість виборців невідома, загальна кількість надрукованих бюлетенів невідома, в голосування прийняло участь 1.012.682 громадян.

З них (кількість та відсоток від дійсних бюлетеней до п’ятого знака після зап’ятої):

Бюлетені, що визнані недійсними - 43.039 - 4,25000%

(на виборах голови ДНР, були суміщені із виборами в парламент):

- Захарченко - 765.340 - 78,93008%

- Кофман - 111.024 - 11,45000%

- Сивоконенко - 93.280 - 9,62004%

(на виборах в парламент):

- “Донецька Республіка” - 662.752 - 68,35010%

- “Вільний Донбас” - 306.892 - 31,65000%


Рідкісна, як бачимо, вдача підвалила вченим, що вивчають в ДНР статистику - домінування красивих круглих чисел. Тільки оці 0,00010 в голосуванні за Донецьку республіку трохи збивають з пантелику - це додатковий голос, що незрозуміло звідки взявся (він же порушив свято нумерології і в голосуванні за голову ДНР). Десь прорахувались, мабуть, додали зайву одиничку, але то таке. Головне, що ДНР не відстає від Росії та Криму в продукуванні цікавих статистичних аномалій.


Отже, в парламента представлені дві партії, які мають 100 мандатів: 68 - “Донецька республіка” та 32 - “Вільний Донбас”.




Головою Парламента ДНР спочатку став Денис Пушилін. Але він людина зайнята, за 2 місяці звалив в Москву та подав у відставку. Місце спікера зайняв Володимир Макович, мутний тіпок, що перебував під слідством у ДНР за те, що хтось поранив у живіт оператора першого канала Анатолія Кляна. Чи то у зв’язку із цим слідством, чи то хто зна чому, але керівництво парламентом передали Борису Литвинову, який створив та очолив Комуністичку партію ДНР. Якщо вам вже важко услідити за руками - то наберіть повітря в груди, бо ця Санта-Барбара мала місце ще до виборів. (Питання "а що там була за Рада до виборів?" обійдемо, як ввічливі люди). Борис Литвинов пізніше у знак протесту проти відмови в реєстрації його партії, оголосить, що переходить у опозицію до офіційної влади ДНР, і зовсім буде позбавлений мандату “у зв’язку із втратою довіри”. А після виборів парламент очолив Андрій Пургін, який виявиться ще мутнішим тіпочком, ніж два попередніх: в 2015 його заарештує МГБ чи то за зраду, чи то за перехід дороги в неправильному місці, й оголосять про його відставку. А він потім оголосить, що це бєспрєдєл, і він створить свін ДНР, з блек-джеком та шлюхами. Коротше кажучі, на своє місце повернули Пушиліна, бо менш мутних тіпочків, ніж колишні МММ-щики, в Народній Раді ДНР просто не знайшли.


Тепер про головне. Закони.


По-перше, в ДНР є конституація.Що вже не так погано, погодьтеся. Прийнята 14.05.2014 (ще до обрання парламента), і відредагована за два роки вже 3 рази (зараз діє четверта редакція). Конституція непогана, як мені здалося, переписана з російської, але я не есперт. Там є такі, наприклад, пасажи:


Статья 15

1. Каждый имеет право на свободу и личную неприкосновенность.

2. Арест, заключение под стражу и содержание под стражей допускаются только по судебному решению. До судебного решения лицо не может быть подвергнуто задержанию на срок более 48 часов.


Сподіваюсь, що всі, хто сидять в ДНР на підвалі, міють примірник конституції ДНР. Він зігріє їх у холодну ніч.


А ще, окрім Конституції, Народна Рада ДНР наприймала 142 закона. Правда, половина з них зараз - це внесення змін до щойно прийнятих законів, так що окремих законів там біля ста. “О, - подумав я, - оце пруха! Зараз полізу читати, за якими законами вони там живуть!”


Але мене очікував облом. Жодного із законів, що я хотів почитати - а це, в першу чергу, основні кодекси, що регулюють життя людей, житловий, цивільний, адміністративний та адміністративно-процесуальний, кримінальний та кримінально-процесуальний - я на сайті Народної Ради ДНР не знайшов. Хіба що закони про поліціюта прокуратуруможна вважати такими, що були мені цікави, але ж цього замало.Як вони там судять людей, за що, і навіть хто це робить - зрозуміти абсолютно неможливо. Проте є купа дивних законів, написаних, таке враження, під якийсь конкретний випадок. Ну, типу, що попросив сусід, те й приняли. Наприклад, є закон про судовий збір. Про судоустрій закону немає, проте є про судовий збір. Є закон про електронний підпис. Є закон про статус депутата Народної Ради. Є навіть закон про бджолярство. Бджолярство, Карл!


Але не будемо впадати у відчай. Спробуємо скористатися пошуком по сайту на слово “кодекс”. І - вуаля! - 99 сторінок, більшість з яких - це новини про те, що парламент ДНР продовжує розробляти трудовий, сімейний та цивільний кодекси, а також планують приступити до розробки “банківського кодексу” (тільки не питайте в мене, що це таке). І раптово знаходиться кримінальний кодекс!- повністю злизаний з російського, але хоч щось. Прийнятий - увага - 19 серпня 2014 року, до виборів в парламент. І це єдиний кодекс, який вдалося знайти, кримінально-процесуального немає.



Резюме:в ДНР таки є орган, що виконує функції потєшного парламенту, і навіть щось приймає. Завдяки його зусиллям є навіть якісь закони. Але зрозуміти їхню систему, а також коли і ким вони були прийняті, можна не завжди, і більшості потрібних законів немає - вони або в стадії розробки, або (як процесуальні кодекси) загалом ніде не згадуються.


Без відповіді залишилось питання - а що в ДНР роблять, коли треба прийняти рішення, яке поки що не регулюється поки що недосконалим законодавством молодої республіки? Напевно, керуються громадянською свідомістю. Яка - як ми всі пам’ятаємо з написів у радянському громадському транспорті - є кращим контролем.



P.S. А до тих дітей, що будуть погано поводитись, я приду уві сні, та розповім про Народну Раду ЛНР!Але для одного тексту це вже буде перебір.



P.P.S. Ні, бля, не можу, процитую вікіпедію:

“Первые выборы депутатов Республиканского собрания ЛНРпрошли 18 мая2014 годана народных сходах 38 городов и районов Республики. Всего было избрано от 108 до 124 депутатов (по разным данным).” Кінець цитати.

Які там блять бюлютєні? Вони, блять, депутатів не можуть порахувати, що вони понавибирали, чи то сто, чи то сто-двадцять, а ви їм тут про статистичні аномалії на виборах розповідаєте.

Отакої.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 2255

Trending Articles